Porady od El Rond

Życie bez alkoholu.

Czy życie bez alkoholu jest możliwe? Pewnie nie raz słyszeliśmy jak ktoś mówił, że nie ufa ludziom który nie piją. Żyjemy w społeczeństwie, w którym spożycie alkoholu powoli spada ale nadal jest na wysokim poziomie. Chyba każdy ma znajomego, który w pewnym momencie swojego życia próbował lub musiał powstrzymać się do picia alkoholu. Wydaje się jednak, że w Polsce nie picie wybacza się jedynie kobietom w ciąży i kierowcą na imprezie.
Spotkanie, rodzinne, integracja w pracy lub na uczelni. Na każdym spotkaniu będzie alkohol. Jeżeli chcemy prowadzić jakieś życie towarzyskie to musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie pić albo walczyć z namowami kolegów i koleżanek, wymyślać jakieś choroby i usprawiedliwienia. Ale i tak niektórzy będą niezadowoleni z twojej postawy.
Może warto się zastanowić co jest jednak dla nas ważniejsze. Jeśli mamy jasno wyznaczony cel , wiemy, że żeby go osiągnąć musimy się wysypiać, zdrowo odżywiać i unikać alkoholu to uciekajmy od tych, który nam w tym przeszkadzają. Szukajmy nowych przyjaciół wśród ludzi z pasją. Dzięki nim będziemy odczuwać jeszcze więcej chęci i motywacji a nasza wola będzie musiała walczyć tylko z naszymi własnymi słabościami a to już wystarczająco dużo.