Porady od El Rond

Czym jest Guarana

Suplementy diety z guaraną są wytwarzane na bazie ekstraktu z nasion rośliny o tej samej nazwie. Guarana, podobnie, jak kawa jest bogata w kofeinę, jednak w odróżnieniu od niej kofeina z guarany jest dużo wolniej uwalniania i dzięki temu organizm łatwiej ją przyswaja, a efekty działania są silniejsze i dłuższe.
Preparaty z guaraną są bardzo popularne wśród sportowców, ponieważ zwiększają one wytrzymałość organizmu, a co za tym idzie treningi mogą być dłuższe i bardziej intensywne. Świetnie sprawdza się podczas  krótkiego, beztlenowego wysiłku, jako środek stymulujący i dodający energii. W trakcie długich, ciężkich treningów podnosi poziom energii, pomaga spalać tkankę tłuszczową oraz wzmaga aktywność całego organizmu.
Dodatkowo guarana poprawia koncentrację i zmniejsza uczucie zmęczenia, a w trakcie stosowania diet odchudzających redukuje uczucie głodu. Niektórzy dowodzą również, że działa, jak afrodyzjak.
Amerykańscy naukowcy twierdzą, że guarana jest substancją absolutnie bezpieczną, skuteczną i nieuzależniającą. Polecana jest sportowcom, jako suplement przedtrenigowy oraz osobom, które ciężko pracują, zarówno fizycznie, jak i umysłowo.