Porady od El Rond

CYNK – SKÓRA, WŁOSY, PAZNOKCIE

Cynk jest niezmiernie istotny dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała – to on jest bowiem ważnym składnikiem aż 200 rożnych enzymów, biorących udział w procesach życiowych organizmu.
Dzięki działaniu cynku znacznie lepiej funkcjonuje ludzki układ odpornościowy. To on pełni istotną rolę podczas cyklu podziału komórkowego.
Płodność
Co bardzo istotne szczególnie dla osób starających się o potomstwo – regularne przyjmowanie cynku w charakterze suplementu sprzyja utrzymaniu prawidłowej płodności przez dłuższy czas.
Ogólna poprawa
Cynk sprawia, że o wiele szybciej się uczymy, łatwiej jest nam się skoncentrować – w skrócie, poprawia działanie wszelakich funkcji poznawczych. Sprzyja także dobremu samopoczuciu, bowiem wzmaga metabolizm kwasów tłuszczowych – a co za tym idzie, może nieco wspomóc odchudzanie.
Cynk jest idealnym suplementem dla kobiet dbających o swój wygląd. To on pomaga w zachowaniu pięknych i zdrowych włosów, skóry oraz paznokci. Nic dziwnego, że popularne preparaty upiększające bardzo często posiadają cynk na składzie.