Porady od El Rond

Wyciąg z buzdyganka naziemnego

Buzdyganek naziemny w świecie sportu jest bardziej znany pod swoją łacińską nazwą, tribulus terrestris. Jest to roślina występująca w południowej Europie, Australii, Azji i Afryki, a jej właściwości zdrowotne (w szczególności zwiększanie potencji i wzmacnianie erekcji) są znane od wieków.
Wyciąg z tribulus terrestris od dawna jest wykorzystywany w suplementacji sportowców ze względu na właściwości pobudzające organizm do produkcji testosteronu. Dzięki przyjmowaniu preparatów z buzdygankiem poprawia się wydolność całego organizmu. Zwiększa się również jego wytrzymałość oraz siła w trakcie intensywnego treningu. Tribulus posiada udowodniony wpływ na zwiększenie zapasów energetycznych oraz przyspieszanie procesów regeneracyjnych. Zwiększa gęstość i wielkość masy mięśniowej oraz wspomaga spalanie tłuszczów. Znacząco poprawia też sprawność seksualną oraz zwiększa poziom libido.
Suplementy z buzdygankiem naziemnym w składzie nie są przeznaczone dla mężczyzn poniżej 25 roku życia, gdyż ich gospodarka hormonalna może nie być w pełni uregulowana. Ponieważ przy długim okresie przyjmowania organizm przyzwyczaja się do działania tribulus, co jakiś czas należy przerywać jego stosowanie.