Porady od El Rond

Sięgnij po dobry napój

Zarówno przy wzmożonym wysiłku fizycznym, jak i przy upałach, obficie się pocimy, wydalając wraz z potem cenne składniki mineralne. Ich niedobory mogą prowadzić do niebezpiecznych zaburzeń w pracy licznych układów w organizmie, dlatego bardzo ważne jest, by je na bieżąco uzupełniać.
W takim wypadku sama woda może nie wystarczyć i lepszym rozwiązaniem okażą się napoje izotoniczne. Ich skład został zaplanowany z myślą o sportowcach i osobach aktywnych. Dzięki swoim niezwykłym zdolnościom mogą w bardzo krótkim czasie uzupełnić poziom utraconych składników takich jak: sód, magnez i potas. Napoje izotoniczne zawierają także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, które fundują dodatkowy zastrzyk energii.
Odczuwając pragnienie, wiele osób sięga po tak zwane napoje energetyczne, myląc je z izotonicznymi. Napoje energetyczne odznaczają się zupełnie innym składem: zawierają cukry i kofeinę, są w znacznym stopniu nasycone dwutlenkiem węgla. Przy ich stosowaniu nie można osiągnąć efektu prawidłowego nawodnienia organizmu.