Porady od El Rond

Ważna rola kwasu foliowego

Kwas foliowy jest bardzo ważnym składnikiem w diecie. Największy nacisk, aby było go w diecie dużo, nakładają lekarze, gdy wiedzą, że kobieta jest w ciąży. Ma on wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, ale również i matki. Jeśli człowiek zażywa odpowiednią dawkę kwasu foliowego, wtedy jego układ nerwowy pracuje prawidłowo.
Nie ma problemów ze snem, nerwy utrzymywane są w normie, a sytuacje stresujące nie są tak silne. Poza tym kwas foliowy o wiele lepiej regeneruje wszystkie komórki, które co kilka dni się odnawiają. Dorośli ludzie również powinni zażywać kwas foliowy, a najwięcej znaleźć go można w zielonych warzywach głównie liściastych. Jeśli jest go zbyt mało w diecie, wówczas można posiłkować się tabletkami z apteki.
Na temat kwasu foliowego można znaleźć coraz więcej artykułów, ponieważ to ważna substancja organiczna. Nawet osoby starsze powinny brać bardzo dużo kwasu foliowego, szczególnie zimą, kiedy dopada ich stan depresyjny. W miarę jak jest coraz mniej słońca, to kwas foliowy zapewnia serotoninę i melancholia nie dopada tak mocno.