Porady od El Rond

Warzywa z własnego ogrodu

Warzywa hodowane we własnym ogrodzie mają najlepszy smak. Zachowują także wszelkie składniki odżywcze, ponieważ nie są nawożone chemicznymi substancjami. Osoby, które się znają na ogrodnictwie wiedzą, że najlepsze nawozy to obornik. Mimo, że ma nieprzyjemny zapach to powoduje, że warzywa rosną prawidłowo, tak długo jak trzeba, a przede wszystkim są zdrowe.
Można je mieć zarówno na otwartej przestrzeni, jak również pod folią. Są to głównie pomidory, papryka, ogórki zielone, fasolka szparagowa, sałata, rzodkiew, a także kapusta. Należy mieć sporą ilość miejsca, ponieważ nie wszystkie warzywa mogą rosnąć obok siebie. Pracy jest sporo, ale latem można zobaczyć efekty pracy.
Warzywa są smakowite, pachnące, a przede wszystkim można zjadać je na surowo. To jednocześnie samo zdrowie, które jest właśnie mocno w ten sposób promowane. Ludzie bardzo chętnie zakładają działki, ogrody właśnie po to, aby mieć podstawowe warzywa. W każdej chwili można zebrać włoszczyznę na zupę czy do zapiekanki i wiadomo, że zjada się naturalne składniki.