Porady od El Rond

Tenis ziemny czyli sposób na smukła sylwetkę

Tenis ziemny zyskuje coraz większą popularność w Polsce dzięki znakomitej Agnieszce Radwańskiej. O ile piłkę nożną czy siatkówkę lub wyścigi oglądamy tylko w telewizji o tyle tenis w brew pozorom , jest bardziej osiągany jako sport rekreacyjny.
Mimo, że pokutuje przekonanie iż jest to drogi sposób na aktywne spędzanie czasu, coraz więcej ludzi kupuję rakietę i rusza na boisko. Dzięki pomocy Unii Europejskiej powstało w naszym kraju orliki -boiska sportowe dostępne dla każdego. Nie trzeba kupować drogich rakiet, wynajmować trenera i płacić za hale w której można ćwiczyć. Koszt rakiety, która wystarczy w zupełności dla początkującego waha się w granicach 50 zł.
Na zachętę warto wspomnieć, że jest to sport dzięki któremu szybko zrzucimy zbędne kilogramy. Wystarczy spojrzeć na zawodowych tenisistów. Agnieszka Radwańska jest nawet krytykowana za zbyt drobną sylwetkę. Jak sama mówi, nie ogranicza się w jedzeniu po prostu sport który uprawia jest bardzo wymagający. Poza tym tenis kształtuje harmonijnie cała sylwetkę i znacznie poprawia kondycje a co najważniejsze sprawia wiele radości