Porady od El Rond

Booster azotu – który wybrać?

Azot stał się ostatnio jednym z większych sprzymierzeńców sportowców, regularnie uczęszczających na siłownię i chcących poprawić kondycję oraz wygląd swoich mięśni. Wśród dostępnych w ofercie odżywek suplementów znajdziemy dwa rodzaje zawierające azot – to stacki pompujące oraz NO-boostery. Spróbujmy przyjrzeć się, czym od siebie się różnią i kiedy je stosować?
Stacki pompujące to suplementy, które stosuje się tuż przed treningiem, aby efekty ćwiczeń siłowych były widoczne niemal od razu. Ich właściwości można ująć w dwóch rodzajach. Po pierwsze – widoczny efekt skłania nas do jeszcze większego wysiłku (aspekt psychologiczny). Po drugie – ćwiczenia są bardziej efektywne i przynoszą szybciej widoczne rezultaty.
Drugi rodzaj odżywek azotowych to NO-boostery. Działają one, za sprawą tlenku azotu, na ogólne przyspieszenie przyswajania wszelkich substancji krążących w naszej krwi. Co oznacza, że wpływają na efektywność zażytych odżywek. Efekty widoczne są zarówno podczas treningu, jak i po nim.