Porady od El Rond

NAZYWANA HORMONEM MŁODOŚCI – DHEA

Im bardziej wiekowi jesteśmy, tym nasze ciało produkuje mniejszą ilość hormonu zwanego dehydroepiandrosteronem, czyli DHEA. Substancję tę wydzielają nadnercza i zdaje się, że nie bez powodu jest ona zwana hormonem młodości.
Im mniej DHEA, tym skóra staje się bardziej cienka, tkanka łączna wiotczeje, a mięśnie – słabną. Nie tylko nie wygląda to szczególnie estetycznie, ale przede wszystkim naraża cały nasz organizm na zupełnie nowe urazy.
Psychika
Wpływ DHEA na zdrowie psychiczne również jest znaczący. Im jest jej mniej, tym dana osoba gorzej radzi sobie z wyzwaniami dnia codziennego oraz odwiecznym stresem. Osoby, mające niski poziom tego hormonu nie umieją cieszyć się życiem.
Kiedy pojawia się niedobór?
Zanikanie DHEA jest zależne od nas samych. Możemy spowolnić proces jego niszczenia poprzez aktywność fizyczną oraz przyjmowanie odpowiednich suplementów, zawierających ten hormon.
Bardzo gwałtownie starzeją się te osoby, które przechodzą na emeryturę i nie wiedzą, co ze sobą dalej zrobić. Nie tylko nie mają czasu na hobby, ale nawet nie potrafią zmusić się do ruchu na świeżym powietrzu. Odpowiednie suplementy mogłyby to zmienić.