Porady od El Rond

Serwatka dla każdego?

Każdy początkujący sportowiec, który rozpoczyna swoją przygodę z budowaniem masy, ma wiele wątpliwości i pytań. Jakie ćwiczenia są najskuteczniejsze, jak osiągnąć najlepszy i szybki efekt, aż w końcu: po jakie odżywki i suplementy sięgnąć, by wspomóc swój organizm w tworzeniu masy mięśniowej.
Białka serwatkowe to jeden z suplementów, po który bardzo chętnie sięgają kulturyści i inni ludzie intensywnie uprawiający sport. Zostaje wydzielone z serwatki, czyli produktu ubocznego, który powstaje przy produkcji sera. Białka serwatkowe to: koncentraty, izolaty i hydrolizaty.
Wielką zaletą białka serwatkowego jest fakt, że to bogate źródło aminokwasów egzogennych. W prosty i skuteczny sposób można je włączyć do diety, przy czym jest bardzo szybko wchłaniane.
Działa korzystnie na rozbudowę mięśni i ich stan, przyspiesza metabolizm. Pozytywnie oddziałuje także na układ odpornościowy i ogólny stan zdrowia trenujących.
Wybierając suplementy dla siebie, warto poświęcić na to więcej czasu, aby dokonać najlepszego wyboru. Pomocni mogą okazać się trenerzy, którzy posiadają niezbędne doświadczenie w stosowaniu i dawkowaniu preparatów.