Porady od El Rond

Rola ziół i przypraw w diecie

Zioła i przyprawy w diecie pełnią znaczącą rolę, ponieważ nadają wyśmienity smak potrawom. Wiele z nich ma działanie uzdrawiające na różnych polach. Niektóre zioła czy przyprawy są moczopędne, inne odchudzając, a są też takie które zatrzymują biegunkę. Mogą być na bóle głowy, stawów, brzucha, nerek, a także są rozgrzewające, chłodzące czy też na różnorodne dolegliwości.
Osoby które dbają o zdrowie bardzo dużo stosują ziół i przypraw w swojej diecie. Robią z nich napary, herbaty, nalewki, soki, a także dodają do herbat czy napojów. Dzięki temu ich żołądek lepiej pracuje, szybciej trawi i tym samym energia w ciele cały czas płynie żwawo. Przypraw również jest mnóstwo i dlatego dodają niezwykłego smaku i zapachu.
Jednak zdrowie zależy w dużej mierze od nich, ponieważ powodują, że osoba szybciej chudnie, jeśli chce uzyskać odpowiednią wagę. Przyprawy mogą również powodować tycie, dlatego trzeba wiedzieć jakich unikać. Na pewno jest to sól i cukier, a za to więcej powinno być w potrawach mięty, bazylii, oregano, cynamonu, kolendry czy pieprzu.