Porady od El Rond

CZYM JEST BŁONNIK dokładnie ?

Błonnik znany jest z tego, że zdecydowanie poprawia pracę układu pokarmowego. Krążące o nim opinie jednoznacznie świadczą pozytywnie na jego temat – wszyscy mówią, że jest on zdrowy.
W błonniku nie ma żadnych witamin ani minerałów, nie ma możliwości także jego przyswojenia. Mimo to jego rola w kondycji układu pokarmowego jest bardzo duża.
Spory rozrzut
Błonnik to nie jedna substancja, wszędzie taka sama. To grupa podobnych do siebie składników, które nieco różnią się od siebie pod względem działania oraz właściwości. Jeżeli chcesz się odchudzać, wybierz odpowiedni rodzaj błonnika.
Rozpuszczalność
Błonnik pokarmowy naturalnie znajduje się w roślinnych ścianach komórkowych. Należy przy tym podkreślić, że żaden człowiek nie jest w stanie go strawić ani też wchłonąć – mimo to ten składnik jest potrzebny, by prawidłowo funkcjonować.
Celuloza jest jednym z ciekawszych składników błonnika – to właśnie dzięki niej jelita ulegają oczyszczeniu. Wszystko przez to, że nie rozpuszcza się ona w wodzie i dosłownie „sprząta” resztki przemian materii.