Porady od El Rond

Przekąski pełne cennych składników

Pośród wielu produktów dla sportowców znajdziemy batoniki. Nie są to czekoladowe przysmaki, ale przekąski zapewniające skoncentrowane dawki białka i węglowodanów, gdy nie mamy czasu na posiłek. Możemy dostarczać organizmowi cennych aminokwasów oraz węglowodanów będących źródłem energii.
Kreatyna w kilku odsłonach
Kreatyna to jeden z najchętniej wybieranych suplementów na rynku. Nic dziwnego, ponieważ jest bezpieczna i przynosi oczekiwane efekty. Występuje w kilku formach.
Monohydrat kreatyny
Monohydrat to jeden z najpopularniejszych środków anabolicznych. Stymuluje przyrost suchej masy mięśniowej, ponieważ kreatyna wzmaga nawodnienie komórek mięśniowych i pobudza ich wzrost. Dzięki temu szybciej budujemy masę. Kreatyna to bezpieczny i legalny preparat anaboliczny.
Modyfikacja monohydratu
Producenci oferują nam kreatynę w formie jabłczanu czy estru etylowego. Substancje te mają być lepiej przyswajane przez organizm niż popularny monohydrat. Innowacyjne kreatyny zapewniają nam lepsze wchłanianie, dzięki czemu więcej cennej substancji trafia do komórek mięśniowych, a mniej tracimy w przewodzie pokarmowym. Nowe odmiany suplementów tego rodzaju szybciej trafiają do mięśni. Nie oznacza to jednak, że monohydrat traci swoje znaczenie. Wszelkie próby modyfikacji opierają się na wykorzystaniu właśnie cząstek niezawodnego monohydratu.