Porady od El Rond

Czym jest Tribulus

Tribulus terrestris, czyli buzdyganek naziemny jest rośliną od wieków znaną ze swoich właściwości poprawiających nastrój, wzmacniających organizm, zwiększających libido oraz wpływających na przyrost tkanki mięśniowej. Ekstrakt z tribulus terrestris jest cenionym preparatem nie tylko wśród kulturystów, ale także wśród osób uprawiających inne dyscypliny sportowe.
Suplementy zawierające wyciąg z tribulus terrestris znacząco dodają energii, podnoszą poziom testosteronu, zwiększają poziom gęstości i wielkości mięśni, pobudzając ich przyrost. Dodatkowo mają wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Ziołowe preparaty z buzdyganka naziemnego są całkowicie naturalne, a ich zawartość stymuluje pracę hormonów, które odpowiadają za wydolność fizyczną i wzmocnienie organizmu.
Dawniej tribulus terrestris stosowany był jako silny afrodyzjak. Oprócz wymienionych już zalet obecnie dostępne preparaty z buzdyganka naziemnego korzystnie wpływają na sprawność seksualną oraz zwiększają libido.
Przyjmowanie tribulusa należy dostosować do indywidualnych potrzeb, przestrzegając przy tym zaleceń producenta. Dłuższe stosowanie tego suplementu sprawia, że organizm się do niego przyzwyczaja, dlatego co kilka tygodni należy robić przerwy.