Porady od El Rond

Preparaty przed i po

Każdy trening wymaga odpowiedniego przygotowania. Niezbędnym elementem jest rozgrzewka, ale istnieją też preparaty, które zapewniają mięśniom większą moc, stawom elastyczność, a nam dłuższy i bezpieczniejszy trening. Przekłada się to na lepsze efekty.
Przed treningiem
Przed treningiem stosuje się preparaty, których celem jest pobudzenie mięśni do wzrostu. Sporo suplementów podnosi poziom tlenku azotu w organizmie. Pozwala to na lepsze ukrwienie komórek mięśniowych, dostarczenie im większej ilości tlenu i wywołanie efektu tzw. pompy mięśniowej. Pracujemy intensywniej, a efekty są szybsze i trwalsze. Ponadto preparaty stosowane przed treningiem to suplementy zawierające substancje sprzyjające poprawie kondycji stawów. Nadają im elastyczności, wytrzymałości i zmniejszają ryzyko pojawienia się kontuzji.
Po treningu
Po wysiłku jesteśmy narażeni na rozpad białek budujących mięśnie. Aby temu zapobiec, dostarczamy organizmowi substancje pobudzające syntezę białek i hamujące rozpad tkanki mięśniowej. Pozwala to zachować efekty naszego wysiłku.