Porady od El Rond

DAA – kwas D-asparaginowy

DAA jest aminokwasem występującym w organizmie człowieka. Kwas DAA w postaci odżywek stymuluje produkcję testosteronu, w naturalny sposób podnosząc jego poziom.
Suplementy diety z DAA są jednymi z najsilniejszych boosterów testosteronu dostępnymi obecnie w Polsce. Kwas DAA zwiększa wytrzymałość mięśni oraz ich masę, redukuje tkankę tłuszczową, dodatkowo poprawia samopoczucie, podwyższa libido, a także, jak wykazują niektóre badania, poprawia pamięć i zdolność uczenia się. Przyjmowanie przez sportowców DAA w odpowiednio dobranych dawkach ma znaczący wpływ na kondycję fizyczną. Powoduje, że zwiększa się poziom siły i energii, a regeneracja jest szybsza, dzięki czemu treningi mogą być bardziej intensywne i dłuższe.
Jednak, jak z każdym przyjmowanym stymulatorem testosteronu, z kwasem DAA należy uważać i stosować go zgodnie z zaleceniami. Przekraczanie zalecanych dawek może skutkować m.in.: łysieniem, problemami z cerą (np. trądzikiem), wahaniami nastrojów, a w najgorszych wypadkach może wystąpić ginekomastia (przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn) lub powiększenie prostaty. Osoby, które nie ukończyły 21 roku życie w ogóle nie powinny przyjmować boosterów testosteronu.