Porady od El Rond

Pobudzenie procesów anabolicznych

Proces syntezy białek powoduje szybszy przyrost suchej masy mięśniowej. W sklepach z suplementami znajdziemy liczne produkty, które stymulują anabolizm. Należy do nich szeroki wybór preparatów na bazie ZMA.
Skuteczne minerały
ZMA to formuła oparta na dwóch pierwiastkach: cynku i magnezie. Obecność cynku wpływa na szybszą produkcję testosteronu, dzięki czemu jego poziom jest odpowiednio wysoki. Testosteron jest uznawany za hormon anaboliczny, ponieważ stymuluje procesy syntezy białek i budowy suchej masy mięśniowej. Magnez to kolejny pierwiastek, bez którego produkcja hormonów anabolicznych nie przebiega prawidłowo. Dodatkowym składnikiem ZMA jest witamina B6, która wspomaga wchłanianie tych dwóch istotnych pierwiastków.
Dla kogo?
ZMA to formuła przeznaczona dla sportowców, którzy chcą uniknąć zjawiska katabolizmu. Wspomaganie procesów anabolicznych hamuje rozpad białek budujących mięśnie i zapobiega spadkom. Suplement ten wspomaga regenerację po wysiłku i stymuluje produkcję hormonów anabolicznych, jak testosteron czy hormon wzrostu.