Porady od El Rond

Po co nam trener personalny?

Poszukiwanie siłowni rozpoczynamy zazwyczaj od sprawdzenia, w jakiej cenie kupimy karnet i co nam oferuje posiadanie takiej wejściówki. Warto zwrócić uwagę, czy w klubie zatrudniony jest trener personalny. W czym może nam pomóc jego obecność?
Trener z wykształceniem
Najlepszym trenerem będzie osoba, która posiada odpowiednią wiedze na temat budowy ludzkiego ciała oraz funkcjonowania mięśni. Często spotkamy na tym stanowisku absolwentów studiów wyższych na kierunku wychowania fizycznego. Tak przygotowany trener posiada wiedze, dzięki której pomoże nam osiągnąć sukces podczas systematycznych treningów.
W czym pomoże?
Trener personalny pomoże nam przede wszystkim w doborze odpowiednich ćwiczeń. Kiedy określimy cel, jaki mamy zamiar osiągnąć poprzez systematyczne wizyty na siłowni, trener stworzy dla nas plan treningu. Ponadto trenerzy mogą doradzać nam w zakresie diety stosowanej podczas walki o wymarzoną sylwetkę. Jeśli sami nie potrafimy dobrać sobie posiłków bogatych w cenne składniki, trener podpowie nam, na co stawiać, aby osiągnąć swój cel. Doradzi też w zakresie suplementacji.