Porady od El Rond

Pierwiastki ważne dla organizmu

W naszym ciele muszą znajdować się określone ilości różnego rodzaju pierwiastków. W przeciwnym razie pojawią się poważne kłopoty ze zdrowiem, które mogą istotnie utrudnić nasze życie.
Cynk
Jego znaczenie zaznacza się zwłaszcza w przypadku kobiet, którym szczególnie zależy na zachowaniu urody. Niedobór cynku sprawia, że na twarzy może pojawić się szpecący trądzik, który trudno będzie wyleczyć. Problemy z pamięcią również mogą być efektem niedoborów cynku.
Wapń
Ten pierwiastek dba o nasze kości. Jeżeli jest go za mało, w tkance kostnej tworzą się ubytki, które osłabiają strukturę kości i narażają ją na złamania. Taka sytuacja dotyka najczęściej kobiety, które wchodzą w okres menopauzy. Aby do niej nie dopuścić, należy sięgać po artykuły spożywcze zawierające wapń oraz suplementy diety, które dostarczą nam tego cennego składnika.
Żelazo
Kiedy zaczyna go brakować, nasz organizm daje nam sygnał w postaci silnego zmęczenia, zawrotów głowy i senności. Nasza skóra zyskuje brzydki wygląd, a zdolność koncentracji znacznie się zmniejsza.