Porady od El Rond

Ogromna rola snu

Dla każdego sportowca, oprócz treningów oraz odpowiedniej diety, niezwykle istotny jest czas przeznaczony na regenerację, mówiąc najprościej – sen.
W dzisiejszym zwariowanym świecie, jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy dużo pracować. Dla wielu z nas 24 godziny w ciągu dnia to stanowczo za mało. Kiedy musimy znaleźć dodatkowe godziny na pracę zawodową, wielu z nas z łatwością „wycina” je ze swojego snu. Jednak dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz odpowiedniej regeneracji ciała unormowane spanie jest koniecznością. Czym jest unormowane spanie?
To chodzenie spać przed północą, w miarę możliwości stale o tej samej porze, oraz sen o różnej długości. Specjaliści zalecają, by czas poświęcony na sen mieścił się w granicach 6 do 8 godzin. Nie tylko niewyspanie się źle nam służy. Okazuje się, że również zbyt długi sen jest dla nas szkodliwy. W przypadku niewysypiania się warto pomyśleć o chociażby półgodzinnej drzemce w ciągu dnia. Nie powinna ona jednak przekraczać godziny. W przeciwnym razie w porze nocnej możemy mieć problemy z zaśnięciem.