Porady od El Rond

CZYM JEST POTAS

Rola potasu w naszym ciele jest ogromna – to dzięki niemu możliwy jest transport substancji odżywczych do różnych komórek naszego ciała. Większość osób kojarzy go jako tak zwanego „przyjaciela układu krążenia”.
Dzięki potasowi w pełni dotleniony jest nasz mózg, możliwa jest efektywna praca mięśni. To również on warunkuje spalanie cukrów oraz białek, a także zdecydowaną wydajność nie tylko ciała, ale także umysłu.
Braki
W przypadku niedoboru potasu może dojść do różnych zaburzeń. Są to zmiany związane z nastrojem, rytmem serca – osoba mająca braki odczuwa przewlekłe zmęczenie oraz bólu mięśni.
Prawidłowa ilość
W większości przypadków nie ma konieczności zażywania potasu wraz z suplementami – można go znaleźć w wielu produktach spożywczych. Trzeba sobie jednak uświadomić, że niektórzy są bardziej narażeni na jego utraty niż inni.
Kto szybciej traci potas i potrzebuje pomocy ze strony suplementów? Przede wszystkim osoby stosujące głodówki oraz diety cud, a także takie, które często doświadczają biegunki oraz wymiotów.