Porady od El Rond

Na czym polega Szóstka Weidera?

Słynny zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha, który jednym bardzo odpowiada, a innym wręcz odwrotnie. Trzeba jednak przyznać, że zestaw tych ćwiczeń stał się dość popularny. Wpisując zapytanie o ćwiczenie na mięśnie brzucha, z pewnością w wynikach pokaże się nam właśnie „Aerobiczna Szóstka Weidera”.
Na czym polega? To seria ćwiczeń, które należy powtarzać każdego dnia, stopniowo zwiększając ilość powtórzeń, jak i częstotliwość ich wykonywania. Na początku każdego tygodnia również rośnie ilość powtórzeń ćwiczenia w danej serii. Według założenia odpoczynek między seriami powinien trwać około trzech minut. Cykl ćwiczeń tego rodzaju nie jest nastawiony na spalanie, tylko na rzeźbę brzucha. Dość agresywnie stymuluje mięśnie w tym właśnie rejonie.
Cała seria składa się z sześciu ćwiczeń, których dokładne opisy można znaleźć w Internecie. Warto skomentować ten rodzaj ćwiczeń. Oczywiście każda aktywność jest na wagę złota, jednak szóstka Weidera nie stymuluje wszystkich mięśni brzucha, nie jest przydatna, gdy chcemy spalać tłuszcz, dodatkowo zdecydowanie nie poleca się tych ćwiczeń osobą początkującym, ponieważ zraża się do jakiejkolwiek aktywności.