Porady od El Rond

NIENASYCONE KWASY TŁUSZCZOWE

Nienasycone kwasy tłuszczowe są teraz w modzie – co i rusz pojawiają się nowe, sensacyjne wiadomości o tym, jak zbawiennie wpływają one na ludzki organizm. Z nich najbardziej znane i lubiane są kwasy omega-
Ich pozytywne właściwości są niezliczone – dzięki temu, że regulują krzepliwość krwi, mogą również zapobiec miażdżycy. Sprawiają, że ścięgna oraz mięśnie są zdecydowanie bardziej elastyczne.
Choroby
Kwasy omega-3 to także profilaktyka względem chorób. Zdecydowanie zmniejszają ryzyko zachorowania na serce oraz stawy, wspomagają zdrowie skóry. Dzięki nim łatwiej jest uniknąć nowotworów czy choroby Alzheimera!
Pomoc profilaktyczna
Jeżeli w Twojej rodzinie kiedykolwiek pojawił się udar, ktoś cierpiał z powodu otyłości lub cukrzycy – możesz tego uniknąć, przyjmując regularnie kwasy Omega-
Co ciekawe – te kwasy doskonale wpływają także na… wygląd. Ułatwiają bowiem wchłanianie wapnia, a tym samym polepszają wygląd cery, kondycję paznokci oraz włosów. Z kwasami Omega 3 dożycie starości jest nie tylko bardziej prawdopodobne, ale także przyjemniejsze.