Porady od El Rond

L-ARGININA I BETA-ALANINA

L-Arginina oraz Beta Alanina to jedne z głównych składników wszelakich odżywek, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni przed treningiem. Poniżej zastanowimy się nad ich kolejnymi właściwościami, które sprawiają, że są one tak wyjątkowe.
L-Arginina sprawia, że w ciele powstaje tlenek azotu. Równocześnie to dzięki niej zdecydowanie poszerzają się naczynia krwionośne, a zarówno mięśnie jak i tkanki miękkie są lepiej ukrwione.
Synteza cGMP
L-Arginina wspomaga proces syntezy cGMP. To właśnie ta substancja bierze udział w skurczu mięśni, a jej działanie jest ściśle anaboliczne. Przykładowe korzyści: wzrost regeneracji wątroby czy też działania kreatyny
Beta-Alanina
Dzięki beta-alaninie zdecydowanie zmniejsza się uczucie zmęczenia, jakie może do nas dojść podczas intensywnego treningu. Dzięki temu jesteśmy w stanie ćwiczyć dłużej, a powstające po treningu zakwasy są znacznie mniej dokuczliwe.
Dzięki beta-alaninie mięśnie nie bolą tak, jak mogłoby boleć gdyby jej nie było. Każdy, kto intensywnie trenował bez jakiegokolwiek wspomagania wie, co to za ból.