Porady od El Rond

KTÓRE SUBSTANCJE TO ANTYOKSYDANTY?

Antyoksydanty to substancje, które wspomagają walkę z wolnymi rodnikami. Pozwalają one na długie cieszenie się zdrowiem oraz młodym wyglądem.
Najlepiej poznanym i wypróbowanym antyoksydantem jest witamina C. To właśnie ona sprawia, że nasz organizm zyskuje na odporności, a skora staje się wyjątkowo jędrna. Wykazuje również działanie przeciwmiażdżycowe oraz znacznie obniża ciśnienie krwi.
Witamina E
Dzięki witaminie E istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy w przyszłości cierpieć na jedną z chorób układu krążenia bądź nadciśnienie. Co więcej, stymuluje ona produkcję hormonów płciowych.
Koenzym Q10
Koenzym Q10 jest składnikiem, o którym słyszeli już wszyscy – a to głównie za sprawą reklam realizowanych przez firmy kosmetyczne. To dzięki niemu zwiększa się witalność, energia, a także kondycja naszego umysłu.
Jeszcze innym antyoksydantem jest witamina A. Poprawia ona wzrok a także wspomaga kondycję i zdrowy wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Warto jest czasem wspomóc swoje ciało w walce z procesem starzenia.