Porady od El Rond

Koenzym Q10 – nie tylko na zmarszczki

O koenzymie Q10 słyszała na pewno żeńska część czytelniczek. Jego nazwa pojawia się w reklamach kremów przeciwzmarszczkowych. Koenzym ma działać
ujędrniająco i rozpromieniać skórę. Faktycznie, tak się dzieje. Co jednak wpływa na to, że koenzym odmładza skórę? I czy podobnie dzieje się z całym organizmem?
Trzeba najpierw powiedzieć, że koenzym jest obecny w naszym organizmie w dużej ilości. Jest przede wszystkim składnikiem komórek, które dzięki niemu wytwarzają energię niezbędną do życia. Stanowi o ich zdrowiu i sile. Komórki natomiast są częściami składowymi naszego organizmu. Koenzym działa odpornościowo na szkodliwe substancje, tzw. wolne rodniki. Chroni komórki przed ich uszkadzaniem. Stanowi więc swojego rodzaju eliksir młodości i zdrowia.
Koenzym Q10 dla sportowców to przede wszystkim energia, wzrost siły, koncentracji i wzmocnienie całego organizmu. Treningi są nierzadko ciężkim wyzwaniem dla naszej skóry, włosów – substancja ta może pomóc nam wyglądać dobrze przez cały okres nawet bardzo wytężonej pracy. A przede wszystkim – pozwoli wydłużyć młodość.