Porady od El Rond

Kofeina – nasz naturalny dopalacz

Kofeina jest substancją pobudzającą procesy termogeniczne, przyspieszającą spalanie tłuszczu, dodającą energii, zwiększającą koncentrację. Można powiedzieć, że w przypadku treningu to samo dobro. Należy jednak bardzo uważnie podchodzić do suplementacji kofeiną, najlepiej sięgając po jej naturalne źródła.
Kiedy warto wypić kawę przed treningiem? Na pewno wtedy, kiedy przed nami długotrwały, jednostajny wysiłek, wymagający dużej ilości energii, a także wtedy, kiedy chcemy szybciej pozbyć się niechcianego tłuszczu. Spożycie napojów kofeinowych, bądź odżywek zawierających tę substancję jest szczególnie nie polecane osobom z nadciśnieniem, a także przed intensywnym treningiem siłowym, gdzie nasze ciśnienie krwi i tak narażone jest na duże skoki.
Pamiętajmy także, aby kawy nie pić na czczo, ponieważ ta szczególnie czarna i mocna działa drażniąco na układ pokarmowy i szczególnie wypłukuje ważne dla organizmu mikroelementy. Pijąc regularnie kawę, musimy również uzupełniać niedobory wapnia, potasu i magnezu, które siłą rzeczy kofeina pogłębia. Kawa wypita około pół godziny przed treningiem doda nam sił na godzinną pracę nad swoim ciałem.