Porady od El Rond

Czas na odkwaszanie organizmu

Trenując regularnie, a nie stosując jednocześnie odpowiedniej diety i zdrowego trybu życia możemy doprowadzić do zakwaszenia organizmu. Najprościej mówiąc jest to zaburzenie gospodarki kwasowo-zasadowej, spowodowane nieprawidłową pracą układu pokarmowego. Istnieją jednak naturalne suplementy diety, które pomogą nam wyregulować i znormalizować pracę całego ciała.
Warto powiedzieć, że produkty, które spożywamy najczęściej i najchętniej, a więc produkty z pszenicy, zawierające cukier, kofeinę, a także mięso wieprzowe wpływają na kwasowy odczyn moczu. Długotrwałe zakwaszenie organizmu prowadzi do apatii, bólów głowy, braku apetytu, a nawet osteoporozy i cukrzycy. Aby doprowadzić do odczynu neutralnego, należy stosować dietę bardzo bogatą w warzywa i błonnik, a także naturalny cukier pochodzący z owoców w małych ilościach.
Skutecznym wsparciem w walce z kwasicą jest spirulina, substancja obecna w morskich glonach. Charakterystyczna zieleń, wynikająca z dużej zawartości chlorofilu, pozwala na oczyszczenie nerek i wątroby oraz całkowitą detoksykację organizmu. Nie należy także zapominać o dużej ilości wody.