Porady od El Rond

Jak wybrać dobrze?

Wizyty na siłowni powinny być regularne i przynosić oczekiwane rezultaty. Aby móc dojść do celu, musimy odpowiednio wybrać siłownię oraz plan treningowy.
Nie chce się
Niejednokrotnie zdarza się, że kupiliśmy karnet na siłownię, ale kiedy jest brzydka pogoda, nie chce się nam ruszyć z domu. Tłumaczymy się tym, że siłownia jest za daleko, jest otwarta w nieodpowiednich godzinach lub tym, że nie ma zbyt mało sprzętu i trzeba czekać na zwolnienie miejsca. Takie kwestie warto przemyśleć przed zakupem karnetu, który po prostu zostanie niewykorzystany. Większość siłowni oferuje darmowe wejściówki, które można wykorzystać za pierwszym razem. Dzięki nim możemy sprawdzić, jakie wyposażenie posiada każde miejsce i w jakich godzinach jest otwarte. Ponadto wybierzmy siłownię, która znajduje się niedaleko naszego domu lub pracy. Wtedy będziemy odwiedzać ją systematycznie.
Plan treningowy
Inaczej wyglądają ćwiczenia podczas robienia masy, inaczej podczas rzeźbienia mięśni. Jeszcze inaczej będą ćwiczyć osoby, które chcą po prostu poprawić swoją kondycję lub zrzucić kilka kilogramów. Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc trenera personalnego.