Porady od El Rond

Jabłczan cytruliny – naturalny booster

Wśród wielu preparatów i substancji, polecanych jako środki regeneracyjne i potreningowe, warto wymienić jabłczan cytruliny, powszechnie zwany L-cytruliną.
Zazwyczaj podczas opisywania cytruliny jako boostera i „pompy mięśniowej” zapomina się o jej najważniejszym i najintensywniejszym działaniu. Jest to połączenie aminokwasu z kwasem jabłkowym, które wpływa na neutralizacje mocznika, a więc substancji wpływającej na zatruwanie naszego organizmu, a w toku treningu – mięśni. Kwas jabłkowy sam w sobie wpływa na korzystny bilans energetyczny komórek.
Cytrulina wpływa na przeciwdziałanie katabolizmowi mięśni i zapobiega zakwasom. Jak widać – połączenie można dać wiele dobrego organizmowi sportowca, tuż po treningu, ale nie tylko. Regularna suplementacja l-cytruliną zwiększa efektywność treningów, siłę i wytrzymałość organizmu, a także uwypukla efekty ćwiczeń siłowych. Preparat można spokojnie brać przez dłuższy czas i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Bardzo istotne jest, aby brać go w odpowiednich, podobnych odstępach czasu.