Porady od El Rond

Herbaty ziołowe i owocowe

Herbaty ziołowe i owocowe mogą nie tylko smakować, ale również wpływać na zdrowie. Najwięcej herbat powoduje lepszą przemianę materii, a także reguluje procesy trawienne. Wpływają doskonale na żołądek, jelita, a także ogólne samopoczucie. Do najbardziej znanych herbat ziołowych należą miętowa, lipowa, z melisą, pokrzywą, a także rumiankowa.
Herbaty te mogą być mocne, szczególnie jeśli są liściaste i kupowane na wagę. W takiej sytuacji można zmieszać je z herbatą owocową, która jeszcze bardziej dodaje aromatu. Na zimę i chłodne dni dobra jest herbata malinowa, jak również cytrynowa z miodem. Zmieszane z ziołowymi mają przyjemną nutę zapachowo smakową, a jednocześnie rozgrzewają i uspokajają.
Kiedy jest zimno, wtedy pije się najwięcej herbat na ciepło, natomiast latem modne są z odrobiną lodu. Chłodzi miętowa z cytryną natomiast rozgrzewa czerwona z imbirem. Aby organizm mógł dobrze pracować i trawić ciężkie potrawy, warto pić herbaty z różnego gatunku. W sklepach jest ich bardzo dużo, są różnorodne, zarówno jakościowo jak i cenowo.