Porady od El Rond

Guarana i kofeina

Wśród znanych substancji o działaniu stymulującym na pierwszy plan wysuwają się dwie: guarana i kofeina. Nie tylko poprawiają naszą zdolność do koncentracji, pobudzają, likwidują zmęczenie, ale przyspieszają również spalanie tkanki tłuszczowej. To właśnie z tego powodu znalazły one zastosowanie w odżywkach dla kulturystów.
Stosowanie kofeiny poleca się osobom uprawiającym biegi długodystansowe. Dzięki niej uczucie zmęczenia pojawia się dużo później. Zażywanie odżywek z kofeiną pomaga również budować masę mięśniową. Nieograniczona energia, która pojawia się po spożyciu tej substancji sprawia, że możliwe jest wykonanie większej niż zwykle ilości powtórzeń. Nie można jednak zapominać, że stosowanie jej przez długi czas sprawia, że organizm się na nią uodparnia.
Odżywki z guaraną sprawiają, że poprawie ulega wytrzymałość organizmu. Zdecydowanie szybciej usuwane są również złogi kwasu mlekowego, które odpowiedzialne są za powstawanie zakwasów. Dzięki temu można ćwiczyć więcej, częściej i szybciej budować wymarzoną sylwetkę.