Porady od El Rond

Co się dzieje, kiedy jednak dojdzie do niedoborów?

Na wstępie warto zaznaczyć, że niedobory witaminy K zdarzają się bardzo rzadko. Nasz organizm jest bowiem w stanie wytwarzać ją samodzielnie. Jej zbyt małe ilości w organizmie pojawiają się najczęściej na skutek kuracji antybiotykowych. Wśród symptomów, które mogą sugerować jej niedobory wymienia się między innymi:
bardzo obfite i trwające dłużej niż zwykle krwawienia miesiączkowe (dotyczy rzecz jasna tylko kobiet);
powstawanie siniaków;
krwawienia z nosa, które są wyjątkowo silne, a ich opanowanie jest bardzo trudne.
Witamina A jest niezbędna
Jedną z wielu witamin, które udało się rozpoznać, jest witamina A. Nie jest ona może tak znana jak witamina D czy C, ale jej rola jest także ogromna. Dowiedzmy się, dlaczego tak ważne jest, aby w naszym organizmie nigdy jej nie zabrakło.
Witamina dla urody
Z całą pewnością witaminę A można określić mianem witaminy dla urody. To właśnie między innymi ona odpowiada za to, że nasza skóra jest nie tylko gładka, ale również i lśniąca. Nie bez powodu witaminę tą stosuje się w leczeniu zmian trądzikowych. Dzięki niej na naszej skórze później pojawiają się także oznaki starzenia. Jej obecność zmniejsza też ryzyko powstawania plam barwnych, które mogą wystąpić wtedy, kiedy dość długo wystawiamy się na działanie promieni słonecznych.