Porady od El Rond

Czym jest jabłczan cytruliny ? Opinie

Wśród wielu rodzajów suplementów przeznaczonych dla sportowców znajduje się ten o nieco tajemniczej nazwie. Chodzi oczywiście o jabłczan cytruliny, który często jest pomijany. Przyjrzyjmy mu się więc nieco bliżej.
Czym jest jabłczan cytruliny
Suplement, o którym mówimy to nic innego, jak połączenie dwóch substancji chemicznych: cytruliny, która jest aminokwasem oraz kwasu jabłkowego. Cytrulina bierze udział w cyklu mocznikowym. Przyczynia się do sprawniejszego usuwania amoniaku. Zadaniem kwasu jabłkowego jest z kolei branie udziału w przemianach energetycznych, które zachodzą w organizmie.
Działanie jabłczanu cytruliny
Mówiąc o działaniu jabłczanu cyruliny, często skupia się na zwiększaniu produkcji tlenku azotu. Tym samym sprawia on, że efekt tak zwanej pompy mięśniowej jest dużo bardziej nasilony. Naukowcy podkreślają jednak, że odpowiednie stosowanie tego suplementu sprawi, iż wyniki sportowe zaczną się sukcesywnie poprawiać. Polepszeniu ulega wytrzymałość siła. Odczuwanie zmęczenia zostanie zmniejszone, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej i bardziej intensywnie.