Porady od El Rond

Gdzie znajdziemy

W witaminę K bogate są takie produkty, jak:
brokuły;
brukselka;
jarmuż;
sałata.
Ważne dla nas witaminy
Witamin i minerałów jest całe mnóstwo. Aby się w nich nie pogubić warto poznać te, które powszechnie uważane są za najbardziej istotne.
Witamina C
To między innymi ona chroni nasz organizm przed powstawaniem anemii. Wszystko dzięki temu, że jej obecność skutkuje zdecydowanie lepszym wchłanianiem żelaza. Sprawia również, że uszczelnieniu i wzmocnieniu ulegają ściany naczyń krwionośnych. To właśnie dzięki temu osoby zażywające regularnie witaminę C rzadziej chorują, nie cierpią z powodu pajączków, a siniaki są u nich rzadkością. Kwas askorbinowy znajdziemy między innymi w czarnych oraz czerwonych porzeczkach, a także w owocach cytrusowych.
Witamina A
Dobry, niemęczący się szybko wzrok to marzenie wielu osób. Jego spełnienie staje się możliwe wtedy, kiedy zadbamy o odpowiedni poziom witaminy A w naszym ciele. Odgrywa ona również istotną rolę, jeśli chodzi o stan naszej cery. Kiedy zaczyna jej brakować, na skórze pojawiają się brzydkie wypryski, zaskórniki, szybciej tworzą się zmarszczki. Retinol znajduje się między innymi w żółtkach jaj oraz wątróbce.