Porady od El Rond

Buzdyganek ziemny i jego towarzysze

Podniesienie poziomu testosteronu w organizmie sprzyja procesom anabolicznym. Dzięki temu przyspieszamy budowę beztłuszczowej masy mięśniowej. Ponadto testosteron wpływa na libido i znacznie poprawia sprawność seksualną. Jakich składników szukać w preparatach?
Tribulus terrestris
Buzdyganek ziemny od dawna stosowany był jako lek w przypadkach zaburzeń z potencją seksualną. Był też wykorzystywany jako afrodyzjak. Skutecznie podnosi poziom testosteronu w organizmie, przyczyniając się do pobudzenia procesów anabolicznych i szybszej budowy suchej masy mięśniowej. Wysoki poziom testosteronu sprawia, że rośnie ilość tlenku azotu w organizmie. W ten sposób poszerzają się naczynia krwionośne, a komórki mięśniowe są lepiej odżywione i otrzymują więcej tlenu. Poprawia się też krążenie w innych częściach ciała, co wpływa korzystnie na erekcję.
Pożądane substancje
Składniki, których powinniśmy szukać na opakowaniu to między innymi kozieradka pospolita oraz palma sabałowa. Oddziałują na poziom testosteronu i wspomagają funkcje układu płciowego.