Porady od El Rond

Farmaceutyki uzupełniające braki

Na rynku farmaceutycznym jest wiele specjalnych leków dostępnych bez recepty. Są to specyfiki uzupełniające niedobór różnych witamin czy mikroelementów. Szczególnie zimą, kiedy żywność jest w dużej mierze gotowana lub mrożona, warto je zażywać. Można kupić bez recepty nawet poszczególne witaminy. Dla osób z dużym niedoborem są specjalne zestawy, ze względu na wiek.
Można również kupić opakowanie tabletek, takich jak magnez, żelazo, cynk, witamin B, dlatego, że zazwyczaj w diecie ich brakuje. Kiedy organizm daje sygnały, że mu potrzeba danego pierwiastka, to taka forma jest najszybszym uzupełnieniem tego braku. Są również witaminy czy składniki połączone ze sobą po to, aby organizm je lepiej wchłaniał.
Najwięcej osób kupuje witaminy z grupy B, a także witaminę C, E, K oraz selen. Jeśli pracuje się dużo przy komputerze, to warto dietę uzupełnić w witaminy A, które poprawiają wzrok i powodują, że nie męczy się on tak bardzo. Taka suplementacja powinna być połączona z dobrą dietą dla faktycznych efektów.