Porady od El Rond

Czym jest Tauryna wg mnie

Osoby, które chcą w krótkim czasie zwiększyć masę mięśniową często sięgają po suplementy z tauryną. Jest on aminokwasem produkowanym przez ludzki organizm, którego najwięcej znajduje się w mięśniach. Ludzie pragnący zwiększyć jej podaż mogą skorzystać z odżywek lub napojów energetycznych.
Preparaty z tauryną mają działanie antykataboliczne, czyli zapobiegają rozpadowi białek budujących mięśnie, stymulują redukcję tkanki tłuszczowej oraz pomagają obniżyć poziom cholesterolu, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w sportach siłowych, jak również w procesie odchudzania. Dodatkowo suplementacja tym aminokwasem wspiera budowę masy mięśniowej oraz działa pobudzająco na organizm.
Tauryna znajduje również szerokie zastosowanie w medycynie. Działa ona dodatnio wśród osób cierpiących na choroby serca, cukrzycę, padaczkę, autyzm, ADHD, czy zapalenie wątroby, a także chorobę alkoholową.
Nie należy przekraczać zalecanych przez producenta dawek, mimo,że nie udokumentowano poważnych skutków przedawkowania tauryny. Osoby z alergiami, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz chorzy na dwubiegunową psychozę afektywną w ogóle nie powinny jej przyjmować.