Porady od El Rond

Dlaczego należy unikać fast foodów

Najszybciej i najtaniej zjemy w barach oferujących fast foody. To między innymi dlatego tak chętnie w tych barach jadamy. Jednak dania oferowane w nich mają niewiele wspólnego ze zdrowym żywieniem. Nasze zdrowie rujnują zawarte w tych daniach tłuszcze trans. Tłuszcze trans znajdują się między innymi w używanej do smażenia frytek fryturze. Podnoszą one poziom złej frakcji cholesterolu, powodują spadek frakcji dobrej.
Tłuszcze trans to jeden z powodów chorób serca i chorób nowotworowych. Innym niebezpieczeństwem są znajdujące się we frytkach, smażonych kurczakach i kanapkach tłuszcze nasycone.
Podobnie do tłuszczy trans podnoszą poziom złego cholesterolu, zwiększają ryzyko chorób serca. Panierka używana do panierowania dań z kurczaka i bułki do hamburgerów to źródło węglowodanów prostych. Po zjedzeniu hamburgera bardzo szybko ponownie poczujemy się głodni, dodatkowo zjemy sporą liczbę tłuszczu, a minimalną ilość witamin. I ostatni grzech fast foodów: nadmierna ilość soli i cukru. Regularne żywienie się w barach fast food szybko doprowadza do nadwagi.