Porady od El Rond

Czy tłuszcze powinny być w diecie?

Tłucze stanowią jeden z najbardziej potrzebnych składników w zdrowej, prawidłowej diecie każdego człowieka, tym bardziej sportowca. Nie powinniśmy pod żadnym pozorem się ich wystrzegać, nawet jeśli planujemy właśnie zrzucić zbędny tłuszcz!
Tłuszcze powinny stanowić około 10-30% zapotrzebowania kalorycznego w diecie. Jakich się wystrzegać, a jakie warto spożywać? Które są zdrowsze,a które szkodliwe?
Rynek dostarcza nam ogromnej różnorodności produktów, w których możemy dowolnie przebierać. Jednak bez chociaż minimalnego obeznania w temacie, nie będziemy wiedzieli na co tak naprawdę powinniśmy zwrócić uwagę. Najprostsze, co możemy zrobić, to zwracać uwagę na to, by tłuszcze przez nas kupowane zawierały jak największą ilość tak zwanych tłuszczy jedno- bądź wielonienasyconych. Wystrzegać natomiast należy się produktów bogatych w ten “niezdrowy” tłuszcz nasycony. Nienasycone powinny stanowić podstawę w naszej diecie, gdyż przyczyniają się m. in. do obniżenia cholesterolu we krwi. Dzięki temu zmniejszają ryzyko chorób naczyniowych.