Porady od El Rond

Żeń-szeń – w naturze tkwi siła

Jeśli odczuwamy negatywne skutki intensywnych treningów, a do tego dochodzi szybki tryb życia, stresująca praca i codzienne problemy – energia opuszcza nas dość szybko. Organizm człowieka niemal błyskawicznie reaguje na niedobór witamin i minerałów. Jest jednak sposób, aby z natury czerpać to, co najlepsze.
Żeń-szeń nazywany także ginseng, bądź korzeniem życia naprawdę działa, co udowadniają tysiące lat jego stosowania w różnych przypadkach. Początkowo uważany za afrodyzjak, teraz dodawany jest do suplementów witaminowych, które mają na celu poprawić kondycję psychiczną i fizyczną, a także wspomóc życie intymne.
W jaki sposób działa żeń-szeń? Przede wszystkim warto powiedzieć, że jest to swoista bomba witaminowa, zawierająca szereg witamin niemal z każdej grupy oraz minerałów. Badanai wskazują, że regularna suplementacja przyspiesza czas reakcji, wzmacnia układ nerwowy. Korzeń życia ma także silne działanie antyoksydacyjne i jest szczególnie polecany osobom w grupie ryzyka zachorowań na nowotwór. To idealny sposób na potreningową regerenację.