Porady od El Rond

CZYM JEST SIARKA

Niedobór siarki w organizmie jest bardzo przykro odczuwany – im jest jej mniej, tym bardziej zaburzona jest przemiana materii w organizmie. Zgodnie z badaniami naukowców, siarka winna stanowić około 0,25% naszego ciała.
Ciężko jest jednak kontrolować spożycie siarki. Nie jest ona osobnym pokarmem, a składnikiem innych – znajduje się przede wszystkim w białkach oraz w witaminach. Na ratunek przyjdzie nam na pewno suplementacja.
Niedobór
Ciężko nie dostrzec niedoborów siarki. Wystarczy spojrzeć na swój wygląd – kiedy jest jej za mało, włosy staja się matowe, paznokcie się łamią, a skóra twarzy znacząco szarzeje. Ogromna ilość suplementów dodających urody zawiera właśnie siarkę.
Poważne braki
Z brakiem urody można jeszcze żyć – jednakże znaczny deficyt tego pierwiastka sprawia, że zaczynamy mieć problemy z widzeniem, a nasze ciało wytwarza znacznie mniej krwi. Pojawiają się schorzenia wątroby oraz stawów.
Siarka jest jednym z najbardziej istotnych pierwiastków, dlatego jeżeli jesz mało jaj, mleka, mięsa oraz warzyw, to koniecznie sięgnij po odpowiedni suplement.