Porady od El Rond

Czym jest senefryna

Wśród wielu suplementów diety uwagę przykuwa senefryna – substancja, która wykazuje działanie pobudzające, zmniejszające łaknienie oraz przyspieszające spalanie kalorii. Stosowanie środków, które ją zawierają poleca się przede wszystkim tym, którzy pomimo regularnie wykonywanych ćwiczeń i racjonalnego odżywiania się nie mogą zgubić zbędnych kilogramów.
Senefryna to środek wykazujący działanie zbliżone do efedryny i pseudoefedryny. Jej zaletą jest jednak to, że nie wpływa ona na komórki mięśnia sercowego. Dzięki temu jej stosowanie nie wiąże się z ryzykiem wzrostu ciśnienia tętniczego krwi oraz powstania zaburzeń rytmu serca.
Decydując się na zażywanie suplementów diety zawierających senefrynę, należy pamiętać o nie przekraczaniu zalecanej dawki. Dziennie można zażyć maksymalnie dziesięć miligram tej substancji. Mimo tego, że nie wpływa ona na pracę mięśnia sercowego, to jej działanie jest jeszcze nie do końca poznane. Pojawiające się wątpliwości dotyczą zwłaszcza tak zwanego tłuszczu brunatnego.