Porady od El Rond

CZYM JEST MOLIBDEN

Molibden jest pierwiastkiem niedocenianym, a tymczasem to właśnie on warunkuje dobrą płodność, odporność oraz zdrowie. Co ciekawe, dzięki molibdenowi możliwy jest nawet… olśniewający uśmiech.
Nie przejmuj się jednak dodatkową suplementacją. Jeżeli masz w diecie zielone warzywa, mleczne produkty czy fasole, a także podroby, ryż oraz czerwoną kapustę, to na pewno w Twoim ciele jest wystarczająco molibdenu.
Ważna rola
Jeżeli jednak tego nie ma, to musisz sobie uświadomić, że właśnie molibden pozwala na przyswajanie cukrów oraz tłuszczów. Możliwe, że będziesz musiał rozpocząć przyjmowanie go wraz z suplementami.
Pełna sprawność
Molibden umożliwia nam zachowanie sprawności – zarówno intelektualnej, jak i seksualnej. Nad jego dodatkowymi źródłami powinny zatem pomyśleć szczególnie te osoby, które doświadczają pewnych problemów.
Zgodnie z najnowszymi badaniami, molibden może także stanowić barierę dla chorób nowotworowych oraz zapobiegać rozwojowi bakterii czy wirusów w ludzkim ciele. Suplementacja winna być jednak kontrolowana przez lekarza.