Porady od El Rond

Błonnik – sprzymierzeniec w twojej diecie

Zawieranie w diecie produktów bogatych w błonnik ma duże znaczenie dla przemiany materii i ogólnego funkcjonowania układu trawiennego. Właśnie dlatego błonnik uznaje się za jeden z największych sprzymierzeńców odchudzania i szczupłej sylwetki.
Błonnik to grupa substancji, które występują w ściankach komórkowych roślin. Ponieważ ludzki organizm nie trawi błonnika, przez cały układ pokarmowy przechodzi on w niezmienionej formie, skutecznie chłonąc pozostałości po przemianie materii i czyszcząc jelita. Błonnik znakomicie sprawdza się przy kłopotach z zaparciami. Ponieważ daje uczucie sytości i niweluje łaknienie, dietetycy polecają spożywanie produktów bogatych w błonnik przy dietach odchudzających.
Błonnik jest ogólnie dostępny w wielu produktach z naszego codziennego jadłospisu: kaszach, otrębach, dobrej jakości pieczywie, fasoli i wielu innych. Błonnik można przyjmować także w formie suplementu: tabletek, kropli, kapsułek czy proszku. Zaleca się, by przyjmowany preparat dobrze popić i nie łączyć go z lekami, których działanie może opóźniać.