Porady od El Rond

CZYM JEST MANGAN

Mangan znajduje się w wielu suplementach diety – wszystko to dzięki jego niedawno odkrytej właściwości, pozwalającej ludziom na swobodną radość z życia.
Wystarczą śladowe ilości manganu, by wzrosła ludzka przyswajalność wielu witamin (przede wszystkim tyczy się to witaminy C), odporność, sprawność kości oraz układu krążenia. Co interesujące, mangan ma także pozytywny wpływ na libido.
Praca zespołowa
Mangan jest idealnym przykładem pierwiastka, który nie działa w pojedynkę, a stanowi świetne uzupełnienie dla innych mikroelementów. Dlatego też tak często dodawany jest do zespołów suplementów.
Wspomaganie
Dzięki manganowi o wiele lepiej przebiega metabolizm cukrów oraz kwasów tłuszczowych. Za jego sprawą wydajniej funkcjonuje układ nerwowy i mózg.
Niestety, z manganem trzeba też uważać – najlepszy jest w ilościach śladowych, a jego przedawkowanie może okazać się niebezpieczne. W przypadku zbyt dużej ilości manganu może dojść do powstania zaburzeń psychicznych (uważaj zatem i nie pij zbyt dużo wody zawierającej ten pierwiastek!).