Porady od El Rond

CZYM JEST L-TAURYNA

Wiesz, że w twoim ciele zanotowano niewłaściwy poziom cukru? W takiej chwili nie tylko spada zdrowie, ale także wydolność organizmu. Będziesz w stanie zrobić znacznie mniej intensywny trening niż twoi koledzy – jako rozwiązania spróbuj L-tauryny.
To właśnie ten składnik jest zdolny do regulowania poziomu cukru we krwi. Co więcej – to l-tauryna zdecydowanie hamuje reakcje kataboliczne, zapobiegając tym samym rozpadowi cennych mięśni.
Azot i cholesterol
L-tauryna wykazuje się podwójnym działaniem prozdrowotnym. Nie tylko zwiększa stężenie azotu w ciele (co wpływa na dobre ukrwienie i odżywienie mięśni) ale także obniża poziom złego cholesterolu.
Trzustka
L-tauryna w znacznym stopniu oddziałuje także na trzustkę. To ona bowiem stymuluje ją do znacznie bardziej intensywnego wydzielania insuliny – jej działanie opiera się jednak na zupełnie innym schemacie niż e przypadku glukozy.
Przy jednoczesnej stymulacji, l-tauryna zapobiega powstawaniu insulinoodporności – takiej zależności, która może doprowadzić nawet do rozwinięcia się w naszym ciele cukrzycy.