Porady od El Rond

Czym jest Jabłczan cytruliny

Cytrulina jest aminokwasem niebiałkowym, który bierze udział w neutralizacji amoniaku. Natomiast kwas jabłkowy partycypuje w przemianach energetycznych, które mają miejsce w każdej komórce. Połączenie tych dwóch składników niesie wymierne korzyści dla osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym.
Suplementacja jabłczanem cytruliny zwiększa ilość kreatyny w mięśniach, wzmaga zdolności wysiłkowe organizmu oraz redukuje uczucie zmęczenia w trakcie treningu. Przyczynia się do powstawania efektu tzw. „pompy mięśniowej”. Zaleca się przyjmowanie tych preparatów w czasie okołowysiłkowym, a zalecana dawka powinna wynosić 3 – 8 g na dobę w porcjach podzielonych.
Odżywki na bazie jabłczanu cytruliny mogą stosować sportowcy w różnym stopniu zaawansowania treningów. Znajdują one zastosowanie zarówno w dyscyplinach siłowych, jak i wytrzymałościowo – siłowych oraz wytrzymałościowych. Jabłaczan cytruliny można spotkać w monopreparatach oraz jako składnik preparatów skojarzonych, zawierających również kreatynę, aminokwasy itp.. Jest to składnik bezpieczny, który nie przynosi niepożądanych skutków ubocznych, ze skutecznością potwierdzoną w badaniach naukowych.