Porady od El Rond

 Nordick walking dla wszystkich?

Bardzo popularny stal się ostatnio w naszym kraju nowy sport jakim jest Nordick walking. Właściwie nie wiadomo kogo jest więcej: biegających czy „chodzących”? Jest jeden oczywisty fakt, ludzie coraz chętniej uprawiają sport.
Nordick walking jest nową modą na intensywne spacery. To najlepszy sposób na bezbolesne rozpoczęcie ćwiczeń jeśli mamy problem z nadwagą lub cierpimy na choroby serca lub inne ograniczające naszą aktywność ruchową. Możemy też zdecydować się na te formę aktywności w ramach powrotu do formy po operacji lub zabiegu chirurgicznym. Jeśli wybieramy się na spacer w kijkami to wzrasta nasza motywacja i chęć poprawy swojej kondycji. To na pewno najlepszy pierwszy krok do utraty zbędnych kilogramów. Stąd właśnie popularność tego sportu. Zwłaszcza osoby starsze, które nie mogły już uprawiać sportów bardziej wymagających mają wreszcie możliwość żeby bez wstydu zadbać o siebie.
Mimo tego że nordick walking nie jest wymagający to tak naprawdę jest to sposób na aktywne spędzanie czasu dla każdego, nawet dla dzieci. Jeżeli nie jesteśmy fanem gier sportowych, nie lubimy wody i nigdy nie nauczyliśmy się pływać a ćwiczeni a siłowni są dla nas zbyt nudne i jednostajne albo brak nam motywacji żeby wybrać się na fitness to nordick walking będzie dla nas najlepszą opcją. Zamiast umawiać się z przyjaciółka na kawę i ciasto możemy wyjść na pogaduchy do pobliskiego parku i ćwiczyć razem.